У корпусі моноблочной припливно-витяжної вентиляційної установки з рекуператором тепла від IQvent поєднується одночасно спеціалізоване обладнання, яке використовується для транспортування повітряних мас, очищення і подальшої підготовки для передачі приміщення, з тим, яке виводить відпрацьоване повітря назовні. До складу припливно-витяжних установок входять наступні елементи:
- припливної та витяжної вентилятор;
- водяний, електричний або фреоновий нагрівач;
- водяний або фреоновий охолоджувач;
- датчики, реле та інші автоматичні системи.
Додатково використовується звукоізоляційний матеріал, який забезпечує практично безшумну роботу подібних комплексів.
Призначення і функціональність припливно-витяжної установки з рекуперацією
Використання припливно-витяжної вентиляції дозволяє забезпечити одночасно поставку повітря і його виведення назовні. Так чином потоки змінюють один одного і ті, що вже відпрацьовані, замінюються на більш свіжі. Тільки так можна забезпечити по-справжньому реальний комфорт користувача в приміщення.
Основним завданням подібного обладнання вважається цілодобовий приплив кисню, без якого нормальне функціонування організму неможливо. Відпрацьоване повітря виводиться окремо, якщо не налагодити процес його видалення з приміщення, то рівень вуглекислого газу буде підвищуватися, а тому толку від припливної вентиляції не буде. Грамотні установки працюють одночасно на витяжку і приплив повітря і вважаються найбільш ефективними.
На особливу увагу заслуговує використання в припливно-витяжної установки нагрівачів. З їх допомогою в приміщенні подається повітря, попередньо пройшов через спеціальні калорифери. Останні бувають водяного, електричного або фреонового типу, в залежності від варіанту нагріву повітря.
Яким чином очищається припливне повітря
Важливе значення має очищення припливного повітря, який в результаті повинен бути свіжим і безпечним. Саме тому фільтри глибокого очищення працюють в подібних системах, ліквідуючи з повітря, що поступає забруднення і мікроскопічні частинки, в яких можуть міститися хвороботворні мікроби віруси. Головним достоїнством подібних пристроїв вважається простота їх заміни, при необхідності виконати її можна своїми силами.
Додаткові можливості
Для того щоб експлуатація припливно-витяжних установок було максимально комфортною, в складі таких пристроїв передбачені працюють в автоматичному режимі:
- датчики рівня вологості;
- таймери затримки;
- регулятори швидкості обертання лопатей.
Подібні додаткові опції істотно спрощують управління припливно-витяжної установкою, додатково додаючи ефективності її роботи.
Відсутність шуму
Спеціалізоване шумогасильні покриття, яке використовується на корпусі припливно-витяжних установок з рекуператором тепла, робить так, що пристрій в результаті працює, практично не видаючи звуку. Подібне рішення особливо актуально для тих приміщень, в яких пред’являються підвищені вимоги до показників звукового тиску. Далеко не все вентиляційне обладнання здатне забезпечити їх на належному рівні.
Ефективна теплоутилізація
Сучасні припливно-витяжні системи, які використовуються в приміщеннях різного призначення, раз по раз доводить ефективність дії з усіх боків, в тому числі за санітарними показниками і виходячи з міркувань економії. Відомо, що температура повітря, що виводиться з приміщень, може варіюватися від 20 до 30 ° C. Логічно, що виробники подібних установок вважають за доцільне використання даного тепла з метою підігріву точних повітряних мас. Для цієї мети застосовуються особливі теплообмінники-рекуператори. Постійне використання моноблочних припливно-витяжних установок IQvent, оснащених докладним чином, дозволяє значно зменшити витрати на нагрівання повітря і опалення приміщень.
Останнім часом системи IQvent стали використовуватися частіше, з їх допомогою обладнується вентиляція як великих громадських будівель, так і житлових квартир, будинків, котеджів і інших приміщень, які не вирізняються значними площами. Припливно-витяжні установки, оснащені роторними або перекрестноточнимі утилізаторами тепла, відрізняються високою ефективністю, вони здатні забезпечити зниження експлуатаційних витрат на нагрівання надходить ззовні повітря практично в 2 рази.
Найпоширеніші види моноблочних припливно-витяжних установок
- Вертикальні системи застосовуються для установки на стіні, в рамках подібної конструкції можна вертикально підключити всі повітроводи.
- Горизонтальні монтуються на перекриттях, в цьому випадку повітроводи можна підключати з двох сторін горизонтально.
- Підвісні встановлюються під перекриттям, повітроводи ж підключаються аналогічно горизонтально, але з протилежних сторін.
Як здійснюється управління припливно-витяжною установкою
Для того щоб повноцінно управляти вентиляційним обладнанням IQvent і регулювати налаштування моноблочних систем даного типу, можна вибрати стандартне дистанційне керування, що йде в комплекті, або замовити спеціалізований щит управління, в якому в обов’язковому порядку присутні всі необхідні елементи автоматики. Залежно від того, яке саме обладнання використовується в підсумку, швидкість вентилятора і такий параметр, як потужність охолоджувача і нагрівача регулюється плавно або східчасто.
При необхідності можна передбачити можливість програмувати необхідні режими роботи плюс окремі характеристики припливного і витяжного повітря. Якщо мова йде про установках, обладнаних водяними калориферами, то з більшою часткою ймовірності буде потрібно додатковий захист теплообмінника, який може бути заморожений в зимовий період. Фахівці стверджують, що система автоматики в таких установках використовується більш складна.
Основні переваги використання моноблочних припливно-витяжних установок
Переваг подібної системи можна перерахувати масу, але деякі з них є найактуальнішими, а тому враховуються спочатку в процесі придбання. Компактність і мобільність для багатьох є вирішальними, припливно-витяжні установки подібного типу представлені безліччю необхідних функцій, зібраних в єдиному корпусі, що робить використання і обслуговування вентиляції набагато простіше. Незначний рівень шуму дозволяє грамотно розташовувати обладнання даного типу, не вдаючись до використання додаткового приміщення.
Ще одна перевага – це оперативний монтаж, який силами фахівців здійснюється в максимально швидко і просто. Все обладнання, що входить до складу установки, в подальшому буде обслуговуватися без особливих зусиль, завдяки вільному доступу до нього.
Можливість рекуперації енергії – функція, яка заслуговує на особливу увагу, саме з її допомогою економляться кошти на експлуатацію обладнання.
Підбір обладнання та консультація